ARCHIWUM AKTUALNOŚCI (I EDYCJA)

Liderzy grup nieformalnych, w których kosztorysach występują umowy cywilno-prawne mają obowiązek na 3 dni przed terminem podpisania umowy przesłać zeskanowane oświadczenie do celów podatkowych, które znajduje się w dokumentach do pobrania celem zgłoszenia do ZUS. Jednocześnie wzór umowy zlecenia tak samo jak oświadczenie znajduję się w wyżej wymienionej zakładce.
PROSIMY O NIE WYPEŁNIANIE POLA Z NR UMOWY.


W dokumentach do pobrania dodano wzór sprawozdania z realizowanego projektu. Stanowią go: Sprawozdanie (wersja doc),
Zestawienie dokumentów finansowych oraz Załącznik opisu faktur. Kompletne sprawozdanie składane Operatorowi składa się z:
a) Grupy nieformalne: Sprawozdanie, Zestawienie dokumentów finansowych, fotorelacja, oryginały faktur wraz z z opisem
b) Młode Organizacje/ Patron: Sprawozdanie , Zestawienie dokumentów finansowych, fotorelacja, kopie faktur wraz z opisem.
Sprawozdanie powinno zostać sporządzone na komputerze. Wersje edytowalną oraz skan podpisanego sprawozdania należy wpierw odesłać celem weryfikacji na adres biurospolecznieodpowiedzialni@gmail.com w TYTULE WIADOMOŚCI WPISUJĄC: ID nr ... ( w miejscu kropek nr) SPRAWOZDANIE


INFORMACJA DLA GRUP NIEFORMALNYCH!
Operator projektu informuje, że wszystkie płatności dla grup nieformalnych będą robione od poniedziałku do piątku od godz. 13-14, co oznacza, że faktury przesłane po godzinie 14 będą opłacane następnego dnia. Jednocześnie prosimy w przypadku robienie zdjęć o przesyłanie w mailu o płatność: POZYCJI Z KOSZTORYSU ORAZ DANYCH DO PRZELEWU (co przyspieszy zdecydowanie dokonywanie płatności).

W danych do przelewu podajemy:
Nazwę, Imię/Nazwisko Firmy/Osoby:....
ulica, nr domu, nr mieszkania:.....
miejscowość i kod pocztowy:....
nr rachunku bankowego:.....
kwotę:.....
tytułem:....


W zakładce dokumenty do pobrania umieszczony został wzór porozumienia wolontariackiego i karty czasu pracy wolontariusza dla grup nieformalnych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.


Szanowni Państwo!
Z uwagi na tym, iż zależy nam bardzo na czasie i efektywności naszej pracy zwracamy się z serdeczną prośbą o zaakceptowanie przez nas przyjętych założeń, które dotyczą:
1) KORESPONDENCJI: jeżeli rozpoczynacie Państwo korespondencje z nami prosimy o otwarcie nowej wiadomości
(wyłącznie za pierwszym razem) i umieszczeniu w temacie wiadomości ID wniosku, np. ID 200. Dzięki temu zostanie zachowana ciągłość korespondencji oraz pewność, iż żadna wiadomość przypadkowo nie zaginie. KATEGORYCZNIE prosimy o nie odpowiadanie na wysyłane przez nas wiadomości, których temat jest inny niż ID Państwa wniosku.
Dla wszystkich, którzy mylą jeszcze pojęcia tematu i treści wiadomości załączamy zdjęcie, na którym w kolorze żółtym zostało podkreślone pole tematu.2) AKTUALIZACJI KOSZTORYSU/BUDŻETU ORAZ HARMONOGRAMU: Ów załącznik należy odesłać do nas
w 2 wersjach: po pierwsze edytowalnej (np. doc, docx,) [ taki sam plik jaki przesłaliśmy], po drugie w wersji zeskanowanej z czytelnym podpisem datą i miejscowości w formatach np. pdf, png, jpg itd.
BRAK CHOĆ JEDNEGO PLIKU SPRAWIA, ŻE ZAŁĄCZNIK NIE JEST WERYFIKOWANY. PROSIMY O PRZESYŁANIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI W JEDNEJ WIADOMOŚCI OBU WERSJI.

Dzięki temu unikniemy zbędnych wiadomości, prace będą przebiegały w szybszym tempie, a termin podpisania umów nie będzie się odwlekał. Z góry serdecznie dziękujemy za zrozumienie.


Szanowni Państwo!
W związku z liczną liczbą telefonów kierowanych do nas, przypominamy, iż w przypadku kiedy Państwa Projekty przewidują wkład osobowy w postaci wolontariusza, a jego praca jest nie dłuższa niż 30 dni, to w takim przypadku na podmiocie, z którym podpisywane jest porozumienie wolontariackie Ustawodawca (UDPPiOW) nakłada obowiązek ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które należy ująć kosztorysie. Jeżeli, porozumienie podpisywane jest na okres dłuższy niż 31 obowiązek przechodzi na Państwo na mocy Ustawy o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach z dnia 30 października 2002r.


Informujemy, że termin rozpoczęcia realizacji projektów dofinansowanych w konkursie o mikrodotacje do 5 tysięcy złotych oraz ponoszenia kosztów kwalifikowanych rozpoczyna się od dnia dzisiejszego tj, 02.11.2018r. i trwa do 07.12.2018r.


Operator Projektu #SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI przedstawia listę rankingową w konkursie o mikrodotacje do 5 tysięcy złotych. Informujemy również, iż w najbliższych dnia przedstawiciele Operatora będą kontaktować się z Państwem w celu omówienia dalszych szczegółów związanych z podpisaniem umowy. Prosimy o bieżące sprawdzanie poczty elektronicznej oraz odbieranie telefonów z Biura Projektu.


Operator projektu serdecznie prosi o stosowanie w tytule korespondencji numery ID wniosku, co znacznie ułatwi pracę nad oceną i przyspieszy termin ogłoszenia wyników konkursu o mikrodotacje do 5 tysięcy złotych. Z góry serdecznie dziękujemy!


Z uwagi na dużą ilość błędów formalnych popełnionych we wnioskach oraz konieczność dodatkowych uzupełnień (na podstawie pkt VII, ppkt. 1d Regulaminu Konkursu), Operator projektu #SpołecznieOdpowiedzialni informuje, iż ogłoszenie wyników oceny merytorycznej nastąpi najpóźniej do dnia 31.10.2018r. Jednocześnie prosimy o sprawdzanie skrzynek mailowych podanych w danych do kontaktu. Szybsze odpowiedzi skutkować będą szybszą publikacją wyników konkursu.


W dniu dzisiejszym tj. 12.10.2018r. o godz. 12:00 zakończył się I nabór wniosków w ramach projektu #SpołecznieOdpowiedzialni na mikrodotacje do 5 tysięcy złotych. Operator informuję, iż w konkursie złożono 120 wniosków. Wszystkim wnioskodawcom serdecznie gratulujemy uporu i zaangażowania do ostatniej sekundy naboru oraz trzymamy kciuki za ocenę formalną i merytoryczną.


W związku z licznymi telefonami oraz prośbami związanymi z przesunięciem terminu zakończenia naboru wniosków o mikrodotacje do 5 tysięcy, Operator projektu #SpołecznieOdpowiedzialni postanawia przedłużyć nabór wniosków do dnia 12 października 2018r. tj. piątek do godz. 12:00.


Operator projektu #SpołczenieOdpowiedzialni informuje, że pierwszy nabór wniosków o mikrodotacje do 5 tyś. zł rozpocznie się w dniu 24.09.2018r. o godz. 12:00 i potrwa do dnia 08.10.2018r. do godz. 12:00. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z regulaminem punkt VIII pp. 3. górny limit składanych wniosków wynosi: 290.
Zachęcamy do aplikowania!


Fundacja "Katolicka Inicjatywa Berit" jako Operator zadania pn. #SpołecznieOdpowiedzialni informuje, iż nabór wniosków o mikrodotacje do 5 tysięcy złotych w ramach realizacji pomocowych, rozpocznie się w dniu 24.09.2018r. (PONIEDZIAŁEK) o godz. 12:00. Serdecznie zachęcamy do składania wniosków! W przypadku problemów technicznych z generatorem prosimy o kontakt mailowy na adres: punkt.spolecznieodpowiedzialni@gmail.com w tytule wpisując: GENERATOR.


Operator projektu informuje, iż w dniu 14.09.2018r. w zakładce dokumenty do pobrania zostały umieszczone prezentacje dotyczące projektu #SpołecznieOdpowiedzialni oraz Zarządzania Projektami w pigułce. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.


Informujemy, iż nabór wniosków w konkursie na mikrodotacje rozpocznie się w dniu 24.09.2018r. od godz. 12:00.


Działasz lokalnie, masz pasje i pomysły jak zmieniać świat, a brakuje Ci funduszy - jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie na mikrodotacje do 5 tysięcy złotych.

Spotkania informujące o tym, jak pozyskać mikrodotacje, jak wypełnić wniosek i dodatkowo jak wzmocnić siebie w roli Lidera lokalnego odbędą się w najbliższym czasie :

  • 10 września w Legnicy, Szkoła Podstawowa nr 9, godz. 17:00
  • 11 września w Głuszycy, ul. 11 Listopada 6a, godz. 17:00
  • 12 września w Świdnicy, ul. Budowlana 6 godz. 16:00
  • 13 września w Jeleniej Górze, Zespół Szkół Katolickich, ul. Kopernika 1, godz. 17:00

WAŻNE - udział w powyższych spotkaniach jest dodatkowo premiowany w przypadku składania wniosku o mikrodotację. Czekamy na Was!


Już w najbliższą sobotę 8 września serdecznie zapraszamy na spotkanie animacyjne w ramach Projektu #SpołecznieOdpowiedzialni. W ramach spotkania zostanie poruszona tematyka dot. motywacji, asertywności oraz korzyści płynących z prowadzenia konsultacji. Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy na godz. 9.00 do Głuszycy, ul. 11 Listopada 6A. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Informujemy, iż w drugim tygodniu miesiąca września zostaną przeprowadzone szkolenia warsztatowe ramach działań edukacyjno-animacyjnych projektu #Społecznieodpowiedzialni.
Więcej informacji o terminach, miejscach planowanych spotkań ukaże się już niebawem na naszej stronie internetowej.Projekt #Społecznieodpowiedzialni finansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.